Весільне меню


Банкет

Весільний банкет — найочікуваніша частина урочистого свята. Тому нареченому і нареченій слід заздалегідь її продумати до дрібниць, щоб всі залишилися задоволені. Одна з важливих передвесільних справ — грамотне планування весільного меню.

Правила планування меню

1. При плануванні меню потрібно спиратися на особливості гостей. Не всі з різних причин можуть їсти будь-які запропоновані страви. Наприклад, алергіки, вегетаріанці або люди, які не вживають якісь страви через релігійні норми. Це дуже просто зробити, якщо навпроти імені кожного гостя в списку написати його уподобання в їжі і прийти з цим списком в ресторан. Для людей з особливими смаковими уподобаннями обов'язково потрібно замовити приготування тих страв, які вони із задоволенням їстимуть і будуть вдячні господарям урочистості за проявлену турботу.


Особое блюдо

2. Варто заздалегідь домовитися з адміністрацією ресторану, що з їжі наречений з нареченою привезуть самі, а що приготують у самому закладі. Зазвичай весільне меню включає основні страви, кілька різновидів нарізки, фрукти, алкогольні, безалкогольні напої і торт. Можна заощадити, якщо домовитися, що алкоголь, торт, нарізку і фрукти ви привезете свої.

3. У весільному меню не місце екзотичним стравам — зазвичай вони залишаються неторканими. Якщо мова не йде про національне весілля, варто віддати перевагу стравам європейської кухні.

Экзотические блюда

4. В середньому, за кількістю їжі орієнтуються на 1,5 кг їжі на гостя. У список гостей потрібно також включити ведучого, музикантів, фотографа і оператора. Для них потрібно приготувати окремий стіл. Не забудьте їх потім запросити підкріпитися!

5. Приблизно на одну людину має бути розрахунок: 250 г салату, 250-300 г закуски, 350-400 г основне блюдо. Від порційних закусок краще відмовитися, використовуючи великі тарілки з 3-5 видами закусок.


Общие тарелки

6. При плануванні весільного меню потрібно враховувати сезонність. У зимовий час доцільно відмовитися від салатів зі свіжих овочів. Замість салатів можна запропонувати великий вибір різноманітних тарталеток, холодець, фаршировані яйця.

Закуски

Закуски

Влітку можна розширити меню за допомогою сезонних овочів, ягід і фруктів.

Ягоды на свадьбе

Закуски і салати

Серед холодних закусок зазвичай подаються: асорті овочеве, рибне і м'ясне. При складанні весільного меню разраховують, що на 4-6 осіб повинно бути хоча б по одній тарілці з кожним видом асорті.

Весільне меню

Закуски

Засолювань, маринованих грибів, оливок, повинно бути приблизно 30-50 грам на людину. Скільки ж має бути свіжих овочів, якщо це літнє весілля. Стільки ж має бути м'ясної нарізки, салатів і сиру.


Закуски

Трохи менше, приблизно 10-20 грам на людину має бути чорної і червоної ікри.

Закуски

Закуски

На весіллі має бути кілька салатів.

Закуски

Зазвичай замовляють 2-3 види. Вони повинні бути різними за складом, наприклад, овочевий, з м'ясом, і з грибами.

Закуски

Основне блюдо

Гаряче блюдо розраховується приблизно 350-400 гр. на людину. Великою популярністю користуються рибні та м'ясні страви з гарніром.

Основное блюдо

Тут вибір залежить від ваших уподобань. Це може бути курятина, свинина, яловичина, баранина.

Основное блюдо

Вельми бажаним буде наявність страви з риби, адже можливо, що не всі їдять м'ясо. В якості гарніру найчастіше вибирають картоплю, так як її можна замовити в різному вигляді: запечену, смажену, пюре і так далі.

Основное блюдо

Десерт


На десерт зазвичай замовляють художньо оформлену фруктову тарілку, морозиво і торт — все з розрахунку 150-200 грам на людину. Для частування також підійдуть цукерки, печиво, тістечка. До десерту подається кава або чай.

Фрукты

Мороженое

Торт

Напої

Напоїв повинно бути в достатній кількості. Безалкогольних напоїв (соки, мінеральна вода) має бути приблизно 2 л на людину.

Напитки

Спиртне розраховується окремо.

Шампанське зазвичай п'ють на початку банкету, а потім переходять до інших напоїв. Тому його не потрібно замовляти у великій кількості — приблизно 2 пляшки на 10 осіб.

Вина буде потрібно більше – по 4-5 пляшок на 10 осіб.

Міцні напої (горілка, коньяк) беруться з розрахунку: по 3-4 пляшки на 10 осіб.


Напитки

Дуже важливо зробити так, щоб від весільного банкету у гостей залишилися найкращі враження. А тому грамотне планування меню є запорукою успіху майбутнього свята. Бажаємо Вам успіхів!

Напитки

Источник: MirSvadeb.net

Дуже важливо не тільки вибрати хороший ресторан, але і грамотно скласти весільне меню.
Вибираючи весільне меню, варто запросити адміністратора ресторану, який підкаже вам, скільки закусок і салатів варто замовити на кожен стіл, щоб він не виглядав порожнім, а також розібратися в назвах страв у меню ресторану.

Правильно вибрати меню весільного банкету допоможуть вам наступні поради:
– Перегляньте усі страви, які пропонує ресторан;
– Не замовляйте ті страви, які ви не пробували раніше;
– Якщо ви обмежені в коштах, то не замовляйте в меню весільного столу дорогі страви. Ви можете вибрати схожі страви в середній ціновій категорії, де дорогі компоненти замінені на більш доступні.
– Краще замовити побільше різних закусок, тоді весільне меню припаде до смаку всім вашим гостям;
– Замовляйте 2 гарячих страви, це може бути основне блюдо і гаряча закуска.


Меню весільного столу
Зазвичай збираються в банкетному залі гостей перед приїздом молодят прийнято пригощати аперитивом (на людину – 1-2 келихи вина, шампанського або чогось міцнішого). Інші ж напої найчастіше виставляються на стіл і розливаються офіціантами. Спиртне в ресторанах коштує дорого, тому багато хто прагне купувати напої за їх стінами. Але для початку обговоріть можливість привезти своє спиртне з адміністрацією ресторану. Часто це дозволяють за умови, що деяка частина напоїв буде куплена в самому ресторані.

Тепер спробуємо розрахувати потрібну норму алкогольних напоїв. Шампанське на весіллях в основному п’ють під час першого тосту, потім в хід йде горілка, коньяк і вино. Втім, з розрахунку на 10 чоловік за основу можна взяти наступне: 3-4 пляшки міцних напоїв (горілка, коньяк і т.д.), 2-3 пляшки шампанського, 3-4 пляшки вина.

Буде краще, якщо ви запропонуєте гостям кілька варіантів страв – чим більше подач, тим жвавіше проходить банкет. Гаряче ж замовляти доречно більш легке – птаха або рибу. У меню багатьох ресторанів є багатопорційні страви, це найзручніший, економний варіант.

Страви з меню весільного меню


Страви з меню весільного меню подаються в такому порядку:

– Салати і холодні закуски розставляють на весільному столі до приходу гостей;
– Потім подають гарячі закуски;
– Після гарячих закусок подають гарячий бульйон (курячий або м’ясний);
– У перерві влаштовують танці та конкурси;
– Поки гості танцюють, офіціанти прибирають зі столу закуски і подають основне гаряче блюдо;
– Наприкінці торжества молодята пригощають всіх гостей весільним тортом. Торт замовляють «на вагу» з розрахунку 1,5-2 кг. на 10 осіб.

ПРИКЛАД ВЕСІЛЬНОГО МЕНЮ

Холодні закуски, салати

Холодні закуски, салати
1. Салат “Середземноморський” – мідії, ананаси, осетрина гарячого копчення, слабо-солона сьомга.
2. Салат “Алі-баба” – обсмажене куряче філе, болгарський перець, свіжий ананас.
3. Салат з крабів «Далі» (креветки королівські, рукола, черрі, соус бальзамічний, лимон).
4. Салат “Тропиканка” – латук, свіжі огірки, м’якоть апельсина, креветки, болгарський перець з соусом.
5. Асорті м’ясне – ковбаса с / к, шийка, карбонад
6.


слини, оливки – мариновані іспанські маслини і оливки з салатом латук і зеленню
7. Асорті овочеве – помідори, огірки, перець болгарський
8. Асорті з солінь – солоні огірочки, мариновані помідори, часник маринований, солона капуста.
9. Грибочки, мариновані з цибулею – мариновані опеньки з цибулею “шалот” і ягодами журавлини
10. Баклажани, фаршировані волоським горіхом і часником.
11. Закуска з помідорів – помідори, фаршировані сиром, часничком і майонезом.
12. Асорті рибне – сьомга с / с, осетрина г / к, осетрина х / г із зеленню, лимоном і маслинами.

Гарячі закуски

Гарячі закуски
1. Куряче філе в соусі з ананаса.
2. Запечені баклажани зі свіжими помідорами, цибулею і часниковим маслом.

Гарячі страви, гарніри

Гарячі страви, гарніри
1. Косичка з сьомги – філе осетрини, сьомги і судака, припущенное в білому вині з соусом “Шампань”
2. Свинина, фарширована грибами та цибулею.
3. Смажена картопля з грибами
4. Спаржа під вершковим соусом


Десерти

Десерти
1. Фруктова ваза – полуниця, банани, яблука, виноград, груші, ківі, апельсини, грейпфрути.
2. Мороженное в асортименті
3. Камамбер Фрі – смажений у фритюрі сир Камамбер, під соусом зі свіжої журавлини і червоного вина.

Весільний сервіс – запрошення та поради як провести весілля

Источник: yakulinar.net

Меню на весілля — правильний підхід

Підготовка весілля, це приємні, але все-таки клопіт. У низці цих турбот і приготувань не існує менш важливих чи більш важливих. Вибір і запрошення гостей, весільне вбрання нареченої, костюм нареченого, сценарій проведення весілля, музика, оформлення залу — всього й не перелічити, і зробити все це треба якісно та вчасно. І складання весільного меню, теж одне з важливих і необхідних приготувань до цього торжества.

Від того, що і в якій кількості, на весільному столі, багато в чому залежить не тільки настрій гостей, але саме проведення цього свята. Уявіть, що за весільним столом міцних напоїв достатньо, а різних страв і закусок, наприклад, до другої половині весільного вечора майже не залишилося.


Як говориться «танцювали, веселилися, сівши за стіл, ми прослезились». І що тоді буде? А буде дуже неприємна картина — гості повільно (деякі швидко) і планомірно будуть напиватися. Закусити-то буде особливо нічим. Є одне загальне правило майже для всіх святкових застіль, гості їдять тільки перші 15 — 20 хвилин, решту часу вони закушують.

Так що недолік страв у весільному меню може обернутися відсутністю веселощів і присутністю зневіри або навіть скандалів і бійок на цьому святі. Адже надмірно п’яні люди діляться на дві категорії: сумовитих і агресивних.

Але надміру перевантажений весільне меню теж ні до чого — зайва трата грошей. Та й куди потім подіти решту на столі їжу? Залишати начебто шкода. Складати в каструльки і потім їсти її цілий тиждень всією сім’єю?

Тому правильно складений і збалансоване весільне меню дуже важливо при проведенні цього свята.

З приводу, в якому обсязі має бути кожна страва на столі, турбуватися не варто. Працівники кафе чи ресторану, де ви збираєтеся проводити весілля, професіонали і все правильно розрахують, якого обсягу має бути кожне блюдо і кількість продуктів для весільного меню, відповідно до кількості присутніх на святі. А ось кількість і склад страв для весільного меню вибирають ті, хто замовляє — батьки або інші родичі нареченого і нареченої.

Що необхідно врахувати при виборі весільного меню

  • Подивившись вибір страв, які може запропонувати вам ресторан, визначитеся, які їх них ви замовите, не замовляйте ті, які ви не пробували
  • Якщо ваші фінансові можливості обмежені, не замовляйте найдорожчі страви, можна замовити схожі, але більш економічні
  • Для більш різноманітного весільного меню, замовте більше самих різних закусок, у ваших гостей можуть бути різні смаки: хтось не любить рибу, хтось віддає перевагу рибі м’яса, хтось може бути, взагалі, вегетаріанець. Великий асортимент закусок задовольнить смаки усіх ваших гостей
  • У весільному меню обов’язково повинні бути присутніми два гарячих блюда: гаряча закуска і основне гаряче
  • Домовтеся заздалегідь з керівником ресторану скільки спиртних напоїв ви можете принести з собою. Алкоголь в ресторані дорожче, ніж в магазині, і керівництво ресторану зазвичай дозволяє принести якусь кількість спиртних напоїв, за умови, що частину їх ви замовите в ресторані
  • Замовте організацію невеликого фуршетного столу, при складанні весільного меню він необхідний. Зазвичай деякі гості після реєстрації у Рагсі, коли молоді катаються перед весільним столом, з’являються в ресторані раніше молодих. Такий фуршетний стіл, куди можна поставити шампанське, вино, фрукти і кілька легких закусок, які можна брати руками, не користуючись столовими приладами, дозволять гостям відчувати себе більш невимушено. Їм не доведеться стояти вздовж стін, чекаючи молодят
  • Що включає в себе весільне меню

  • Різні холодні закуски: овочеве, м’ясне, рибне асорті, сир або закуска з сиру, з морепродуктів, порційні салати і вони в загальних вазах, фаршировані овочі та яйця
  • Два гарячих блюда, основне і гаряча закуска
  • Соки, компоти, мінеральна вода
  • Фрукти
  • Алкоголь: шампанське, вино, горілка або коньяк, розрахунок алкогольних напоїв, приблизно 1,0 — 1,5 літра на людину
  • Весільний торт
  • Порядок подачі страв

    • До початку весільного застілля на столі повинні бути розташовані всі закуски, в тому числі і порційні, різні асорті, соки, мінеральна вода, фрукти, алкогольні напої
    • Через невеликий проміжок часу (20-30 хвилин) на стіл подаються салати, їх повинно бути декілька видів
    • Гаряча закуска подається до весільного столу приблизно після першої третини весільного вечора, коли гості вже спробували всі холодні закуски
    • Основне гаряче блюдо є завершенням подачі всього, що було замовлено у весільному меню (крім торта і десерту). Яке б не було гаряче блюдо, до нього обов’язково подається овочевий гарнір. Перед появою основного гарячого офіціанти повинні прибрати столи, забрати брудний посуд, поставити чисті тарілки і столові прилади. В цей час тамада може розважати гостей конкурсами
    • Вінцем і піком святкування буває поява весільного торта. До цього часу фуршетний столик потрібно переобладнати в чайний стіл, де можна розташувати самовар, чай, кава, цукерки, тарілки під торт. Час для чаю і кави настає після розрізання весільного торта. Гості самі вирішують пити їм чай, і коли його пити, підходять до чайного столу і самі себе обслуговують
    • іноді у весільне меню, десерт, крім фруктів може входити морозиво і якісь приготовлені десерти. Вони зазвичай подаються після розрізання весільного торта.

    Два варіанти весільного меню

    Весільне меню -Варіант № 1

    • Салати і холодні закуски:

    Салат «Морський бриз» — морепродукти, слабосолона осетрина, ананаси
    Салат «Східна казка — обсмажене куряче філе, червоний і жовтий болгарський перець, зерна граната, консервований ананас
    Салат «Королівська примха» — королівські креветки, помідори черрі, зелений салат, руколла, сік лимона
    Салат «Тропічна спека» — свіжі огірки, салат латук, апельсин, м’ясо кальмара, болгарський перець
    Заправки і соуси до них в компетенції кухаря
    Асорті м’ясне (інгредієнти за смаком і на ваш вибір)
    Асорті зі свіжих овочів (помідори, болгарський червоний і жовтий перець, огірки)
    Асорті з солоних і маринованих овочів (квашена капуста, мариновані огірки, солоні помідори, маринований часник або цибуля)
    Асорті рибне з лимоном і маслинами (риба, за смаком і на ваш вибір)
    Баклажани, фаршировані шинкою і рисом
    Помідори, фаршировані тертим сиром твердих сортів з часником і сметаною

    • Гаряча закуска:
    Шматочки курячого філе в соусі з апельсином
    Баклажани, запечені з помідорами, сиром і часником

    • Основне гаряче, гарнір:
    Свинячі завиванці, фаршировані обсмаженими грибами і цибулею
    Рагу зі свіжих або заморожених овочів (кабачки, болгарський перець, молоді стручки квасолі)

    • Десерт:
    Свіжі фрукти (на ваш вибір)
    Морозиво

    Весільне меню — варіант № 2

    • Салати і холодні закуски:
    Салат «Відродження» — шматочки обсмаженої свинини, анчоуси, журавлина, сир «Пармезан», листя петрушки
    Салат «Фантазія» — бекон, варене яйце, свіжий огірок маринований огірок, маленькі підсушені грінки з білого батона, соус «Блю-чіз»
    Салат «Російське літо» — яблука, свіжа капуста, болгарський перець, свіжа морква, зелень
    Салат «Зоряне небо» — шинка, мариновані артишоки, відварний язик, болгарський перець, яблука, консервована кукурудза, рис
    Заправки, соуси, спеції до них в компетенції кухаря
    Маслини і оливки в обрамленні зелені
    Асорті м’ясне (склад на ваш розсуд)
    Асорті з копченої, маринованої і солоної риби (на ваш розсуд)
    Асорті зі свіжих овочів (помідори, огірки, стеблинки зеленого лука)
    Сирне асорті (склад і кількість сирів у асорті на ваш розсуд)
    Гриби мариновані з цибулею (опеньки, маслянки, білі)

    • Гарячі закуски:
    Курча по-японськи в соусі «Тонкацу»
    Млинці з грибами і сирним соусом

    • Основне гаряче:
    Рибна кіска — філе осетрини, судака і палтуса, припущенное в білому вині з соусом «Шампань»
    Баклажани, запечені зі свіжими помідорами та цибулею в часниковому соусі

    • Десерти:
    Фрукти (склад фруктів на ваш розсуд)
    Свіжа малина (полуниця) зі збитими вершками, подається порційно

    Весільне меню на другий день весілля

    Зазвичай ресторан замовляється на один вечір. На другий день були вже менше — залишаються тільки близькі родичі. І тим не менш, варто продумати весільне меню і на другий день. Якщо весілля проходить у теплу пору року (пізня весна, літо, рання осінь) непогано другий день провести на природі, де, крім двох-трьох легких закусок, можна приготувати юшку і шашлики.

    Якщо ж весілля взимку, і невелике гуляння в квартирі, на стіл можна поставити два-три салату, домашню випічку і обов’язково якийсь легкий суп (курячий, грибний, просто бульйон з зеленню).

    Нехай ваша фантазія, мистецтво кухаря і ваші фінансові можливості допоможуть скласти відмінне весільне меню, щоб у всіх гостей залишилося не тільки незабутні враження від веселої, і цікаво проведеної весілля, але і приємні спогади про красивому весільному столі і незвично смачних стравах.

    Источник: radymo.pp.ua

    Как правильно составить меню на 20 человек

    Перед составлением меню организаторы свадебного застолья должны точно знать количество гостей. Необходимо подсчитать, сколько будет мужчин, женщин, будут ли присутствовать дети. Составляя свадебное меню, следует помнить, что для удобства гостей закуски и другие блюда следует раскладывать по тарелкам и салатницам так, чтобы на каждых 6-7 персон была своя отдельная тарелка с определенным блюдом. Так, блюдо, приготовленное на 20 гостей, нужно разложить в три разные тарелки.

    Меню на свадьбу для 20 гостей

    Учитываем количество гостей женского и мужского пола

    При составлении свадебного меню нужно учитывать пол гостей. Известно, что мужчины едят немного больше женщин. Так, салат на свадебный банкет готовится из расчета 50 грамм на каждого гостя. Если среди приглашенных больше мужчин, следует готовить холодные закуски из расчета не 50, а 70 грамм на каждого гостя. Особое внимание при подготовке свадебного банкета необходимо уделить закупке алкогольных напитков. Дамы преимущественно потребляют вино, ликеры, а представители сильной половины человечества – крепкие напитки.

    Присутствие детей на свадьбе

    Обычно свадебное застолье длится от 6 до 8 часов и дольше, детям будет тяжело высидеть все это время за свадебным столом вместе со взрослыми. Поэтому для детей нужно накрыть отдельный столик, чтобы они после перекуса имели возможность в любой момент встать из-за свадебного стола и развлечься. Следует позаботиться и о составлении особого детского меню. Детям нельзя подавать острые блюда, тяжелую пищу – жирное мясо, салаты с майонезным соусом. Легкие салаты, нежирные сорта мяса, отварная рыба, фрукты, десерты – вот основа детского свадебного меню.

    Расчет количества блюд на 20 гостей

    Рассчитываем количество блюд на 20 человек

    Меню на свадебное застолье состоит из холодных закусок, горячих и десертных блюд, напитков. Холодные закуски – это 1-2 рыбные, 2-3 мясные закуски, 1-2 вида сыра, 2-3 салата, овощная нарезка. Основных блюд должно быть минимум 2 – одно из них рыбное, другое – мясное, которые подается с гарниром. Десерты на свадебное застолье – это выпечка, пирожные, фрукты, мороженое. О свадебном торте следует позаботиться отдельно. Вес свадебного торта для застолья на 20 гостей составляет обычно около 3-4 кг.

    Необходимо подготовить достаточное количество напитков – как спиртных, так и не содержащих алкоголь. Для гостей свадебного застолья покупают шампанское, водку, коньяк, виски, вино, вермут. Отдельно перед молодоженами устанавливаются 2 бутылки шампанского: одна бутылка по традиции выпивается супругами на праздновании 1-й годовщины свадьбы, а другая – после рождения первого ребенка. Если в свадебном меню будет большое количество мясных закусок и блюд с соусом, акцент следует сделать на красном вине, которое принято подавать к мясу.

    Расчет меню на свадьбу для 20 гостей

    Закупая алкоголь для свадебного застолья, нужно следить за тем, чтобы не было разнобоя: гости выпьют немало, а смешивать спиртное нежелательно. Должен быть определенный запас алкоголя, чтобы гостям не пришлось смешивать напитки. Кроме спиртного, закупаются и безалкогольные напитки: соки (2 вида), газированная и негазированная вода. Согласно этикету, на свадебный стол подают маленькие бутылки с водой емкостью 0.25–0.5 литра. Сок для гостей разливают по кувшинам. Примерный список напитков и продуктов для свадебного меню на 20 гостей:

    • шампанское – 5 бутылок (еще 2 отдельно для молодоженов);
    • вино красное – 10 бутылок по 0.75 л;
    • водка/коньяк/виски – 10–12 бутылок по 0.5 л;
    • сок – 5 литров;
    • вода газированная – 40 бутылок по 0.5 литра;
    • вода без газа – 10 бутылок по 0.5 литра;
    • нарезка мясная (буженина, ветчина, рулет) – по 0.8–1 кг каждого вида мясного продукта;
    • колбаса копченая – 0.7–0.8 кг;
    • сыр (2 вида) – по 1–1.2 кг каждого вида;
    • грибы маринованные – 0.8 кг;
    • оливки, маслины – 0.7 кг;
    • рыба – 0.8 кг;
    • икра красная – 5 банок по 120 грамм;
    • икра черная – 1–2 банки по 120 грамм;
    • фрукты – 4-5 кг;
    • конфеты шоколадные – 1 кг.

    Составление свадебного меню в разные времена года

    Особенности составления меню в зависимости от времени года

    Многие пары стремятся провести свадьбу осенью. В осеннюю пору большой выбор свежих и натуральных мясных, молочных продуктов, а особенно овощей и фруктов. Осенью в свадебное меню включают домашнюю птицу, овощи, выращенные открытым способом. Зимой выбор овощей и фруктов не такой большой, приходится довольствоваться тем, что есть в продаже. В холодную пору организму требуется больше калорий, поэтому свадебное меню включает в себя калорийные мясные блюда. Под такую обильную закуску хорошо идут крепкие алкогольные напитки.

    Весной организм испытывает нехватку витаминов, поэтому на свадебный стол обязательно нужно подавать свежую зелень и овощи. В летний зной потреблять жирное мясо, тяжелые салаты с калорийным соусом не очень хочется. Поэтому основной упор следует сделать на легких салатах, низкокалорийной рыбе, диетическом мясе, блюдах с морепродуктами. Так, хорошим вариантом основного блюда свадебного летнего меню будет морской коктейль с гребешками и креветками, а также лосось со спаржей.

    Меню для зимнего свадебного застолья

    Примерное меню для празднования зимой

    В последние годы популярными становятся зимние свадьбы: аренда свадебных авто, помещений для проведения торжества существенно дешевле. Меню зимнего свадебного застолья состоит из калорийных и питательных блюд. На свадебных фото и видео хорошо видно, что зимой гости налегают на любую еду: на улице холодно, для нормальной жизнедеятельности требуется повышенное количество калорий. Поэтому гостям свадебного торжества предлагают мясные и рыбные блюда, закуски, салаты с майонезным соусом. Примерное свадебное меню:

    • Канапе с копченым лососем.
    • Бутерброды с икрой.
    • Печеночный мусс в тарталетках.
    • Сырная нарезка из сыров сорта «Чеддер», «Мааздам».
    • Салат с рукколой, помидорами черри, моцареллой.
    • Салат из цикория с мраморным сыром.
    • Салат «Греческий» с маслинами.
    • Жареный себас с пюре из цветной капусты.
    • Фаршированная грибами куриная грудка со спаржевой фасолью.
    • Кофе, чай.

    Меню для летнего свадебного застолья

    Меню летнего свадебного стола

    Проведение свадебного торжества в летний период имеет свои выгоды – свадебный сезон только начинается, помещение для застолья найти легко. К середине лета начинают созревать овощи, выращенные на открытом воздухе. Они отличаются ярко выраженным вкусом, поэтому блюда на летнем свадебном застолье будут не только питательными, но и вкусными. В летний зной не хочется калорийных блюд, майонезных салатов и прочей тяжелой еды. Примерное меню летнего свадебного застолья:

    • Рулет из малосольной семги с оливками.
    • Морской коктейль с гребешками и креветками.
    • Куриный рулет с черносливом.
    • Утиная печень фуа-гра.
    • Сырная нарезка из сыров сорта «Пармезан» и «Кордон Блю».
    • Азиатский салат с мандаринами.
    • Салат радиккио с миндалем и сыром «Рокфор».
    • Кролик с черносливом и петрушкой.
    • Тушеная баранина с баклажанами и сметаной.
    • Треска с розмарином и каперсами, овощное пюре.

    Рецепты приготовления блюд в домашних условиях

    Свадебное застолье проводится в ресторане либо дома. Если же нет возможности тратить на аренду зала лишние деньги, почему бы не провести торжество дома. Проведение свадебного застолья дома имеет следующий недостаток: на приготовление еды — закусок, десертов, основных блюд с мясом и рыбой придется потратить много времени. Но есть и свои достоинства: свадебное застолье обойдется значительно дешевле, и пройдет в более комфортной домашней обстановке. Предлагаем такие рецепты холодных закусок, основных блюд и десертов на свадебный стол:

    • Свиная корейка с соевым соусом – закуска для свадебного меню.

    Нам понадобится:

    • свиная корейка – 2 кг;
    • кленовый сироп – половина чайной ложки;
    • соевый соус – 0,1 л;
    • набор специй «Летний» (перец, соль, лук, паприка, морковь сушеная, семя горчичное, тмин, зелень) – 100 г.

    Приготовление блюда:

    1. Разрезать мясо пополам.
    2. Смешать сироп и соевый соус.
    3. Маринатором либо шприцем с толстой иглой обколоть оба куска мяса маринадом.
    4. Размять мясо для впитывания маринада.
    5. Обмакнуть корейку в смеси специй.
    6. Завернуть мясо в толстый полиэтилен.
    7. Уложить мясо в плиту, воткнуть в него термометр, включить режим конвекции.
    8. Выпекать при температуре от 20 до 80° в течение 2 часов, постепенно доводя температуру до 70 градусов.
    9. Остудить, блюдо сложить в холодильник на 9-10 часов.

    Рецепт свадебной закуски: корейка с соевым соусом

    • Куриный рулет – закуска для свадебного меню.

    Нам понадобится:

    • курица – 1 штука;
    • грибы – 200 г;
    • фисташки – 30 г;
    • чеснок – 5 зубчиков;
    • соль, перец, другие приправы.

    Приготовление блюда:

    1. Аккуратно удалить кожу с птицы, отделить мясо от костей.
    2. Нарезать грибы на кубики, обжарить их.
    3. Нарезать мясо птицы на кубики.
    4. Разрезать чеснок, фисташки пополам.
    5. Уложить все ингредиенты на куриную кожицу, свернуть в форме рулета.
    6. Завернуть рулет в фольгу, уложить в духовку.
    7. Выпекать в течение часа при температуре 200 градусов.
    8. Остудить, блюдо сложить в холодильник.

    Рецепт закуски на свадьбу: куриный рулет

    • Горячее филе лосося – основное блюдо свадебного меню.

    Нам понадобится:

    • лосось – 1 кг;
    • оливковое масло – 0,25 л;
    • орегано – 1 ст. л.;
    • соус соевый – 150 мл;
    • лимонный сок – 0,1 л;
    • соль, перец.

    Для соуса:

    • сухое белое вино – 150 мл;
    • сливки – 22%;
    • вода – 0,25 л;
    • горчица (зерна) – 10 ст. л;
    • лук-шалот – 2 штуки;
    • оливковое масло – 0,1 л;
    • перец, соль.

    Приготовление основного блюда:

    1. Проверить отсутствие костей в рыбе, при необходимости удалить их.
    2. Смешать лимон, соевый соус, оливковое масло, орегано.
    3. Замариновать лосось – 1-2 часа.
    4. Готовим соус. Зажарить на масле лук, добавить вино, жарить до полного выпаривания жидкости.
    5. Добавить в сковороду воду, сливки, горчицу, пряности. Когда содержимое сковороды закипит, выключить огонь.
    6. Разогреть духовку до двухсот градусов.
    7. Замаринованный лосось уложить на противень.
    8. Выпекать четверть часа.
    9. Залить лосось холодным соусом. Блюдо подавать в горячем виде.

    Рецепт свадебного блюда: горячее филе лосося

    • Утиная грудка под облепиховым соусом – основное блюдо свадебного меню.

    Нам понадобится:

    • утиная грудка – 1 штука;
    • замороженная облепиха – 0,25 кг;
    • мед – 5 г;
    • сахар – 10 г;
    • сок лимона – 10 г;
    • горчица – 10 г;
    • перец – 5 г;
    • масло для жарки, соль, розовый перец;

    Приготовление основного блюда:

    1. Очистить мясо от остатков перьев, промыть, высушить.
    2. Размолоть пряности.
    3. Сделать надрезы на мясе, натереть перемолотыми пряностями с солью.
    4. Разморозить в микроволновке ягоду.
    5. Перетереть облепиху через дуршлаг, смешать с лимонным соком и сахаром, довести до закипания, прокипятить 2 минуты.
    6. После остывания растворить в смеси мед и горчицу.
    7. Прожарить мясо на разогретой сковороде, пока не образуется хрустящая корочка.
    8. Завернуть мясо в фольгу, держать ее четверть часа.
    9. Перед подачей мясное блюдо полить соусом.

    Рецепт свадебного блюда: утиная грудка

    • Фруктовые тарталетки – десерт для свадебного меню.

    Нам понадобится для теста:

    1. Песочное тесто

    • сливочное масло – 0.5 кг;
    • сахар – 0.25 кг;
    • пудра сахарная – 100 г;
    • размолотый миндаль – 2 ст. л.;
    • яйца – 3 штуки;
    • мука – 0.8 кг.
    • желе, фрукты.

    2. Миндальный крем

    • сливочное масло – 150 г;
    • размолотый миндаль – 130 г;
    • сахар – 0.25 кг;
    • яйцо – 4 штуки и один белок.

    3. Заварной крем

    • молоко – 0.3 л;
    • сахар – 1 ст.л;
    • желток – 2 штуки;
    • крахмал кукурузный – 2 ст.л;
    • ваниль.

    Приготовление блюда:

    1. Готовим тесто. Растопить масло, всыпать пудру, сахар, взбить.
    2. Влить масло, взбить.
    3. Взбить в тесто яйца, муку, орехи.
    4. Замотать тесто в пленку, уложить в холодильник на час.
    5. Готовим миндальный крем. Смешать все компоненты, взбить, уложить в холодильник.
    6. Готовим заварной крем. Растереть сахар и желтки, добавить крахмал.
    7. Налить в отдельную посуду молоко, добавить сахар, соединить с желтками, варить до закипания на маленьком огне. Постоянно помешивать, остудить.
    8. Достать тесто, уложить в форму, покрыть сверху миндальным кремом.
    9. Выпекать при температуре 180 градусов четверть часа.
    10. Охладить, выложить фрукты, при помощи кондитерского шприца покрыть заварным кремом.

    Рецепт десерта на свадебное застолье: фруктовые тарталетки

    • Панакота с карамельной хурмой – десерт для свадебного меню.

    Нам понадобится:

    • сливки – 0.15 л;
    • бутоны гвоздки – 3 штуки;
    • молоко – 0.15 л;
    • корица – щепотка;
    • эссенция ванильная – 3 капли;
    • тростниковый сахар – 3 ст. л;
    • желатин – 1 ч. л.;
    • вода – 0.05 л;
    • хурма – 1 штука;
    • гранат – пригоршня;

    Приготовление блюда:

    1. Замочить желатин в воде на 10 минут.
    2. Смешать молоко со сливками, добавить корицу, гвоздику, ванильную эссенцию, тростниковый сахар.
    3. Поставить смесь на огонь на 10 минут, накрыв крышкой.
    4. Процедить смесь сливок и молока, добавить желатин, перемешать.
    5. Разлить по формам и бокалам, сложить в холодильник на 1 час.
    6. Разрезать хурму на кубики, посыпать тростниковым сахаром, поставить на маленький огонь. Томить 5 минут, помешивая, остудить, разлить по формам.
    7. Достать застывшие сливки, разложить хурму, посыпать зернами граната. Блюдо подавать в охлажденном виде.

    Рецепт десерта на свадебное застолье: панакота

    Источник: svadbavo.ru


    Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.